Gdy dojdzie do stłuczki. Kilka krótkich wskazówek

Opublikowane przez na cze 10, 2017 w Blog | 0 komentarzy

Kolizje drogowe mogą przytrafić się każdemu. Nie jest to miła sytuacja, ale warto być na nie przygotowanym, aby wykonać odpowiednie czynności, które zwiększą bezpieczeństwo pozostałych członków ruchu drogowego oraz pozwolą uzyskać odpowiednie ubezpieczenie.

stłuczki klika wskazówek

Co należy zrobić w przypadku kolizji?

Najważniejsze jest zabezpieczenie miejsca stłuczki, aby zapobiec dalszym kolizjom. Miejsce wypadku powinno być oznaczone za pomocą trójkąta ostrzegawczego. Należy również włączyć światła awaryjne. Uczestnicy kolizji muszą jak najszybciej usunąć pojazd na pobocze, żeby samochód nie tamował ruchu (jeśli jednak mamy do czynienia nie z kolizją, a z wypadkiem, pojazdy muszą zostać na miejscu aż do momentu przyjazdu policji).

Niegroźna kolizja nie wymaga wezwania policji. Trzeba jednak napisać wspólne oświadczenie z miejsca zdarzenia (zawierające informacje między innymi o dokładnym opisie stłuczki, danych kierowców oraz ich samochodów). Jeśli nie dojdzie do porozumienia, wezwanie policji jest już konieczne. Zazwyczaj dzieje się tak wtedy, jeśli obie strony uważają siebie za niewinnych spowodowania stłuczki.

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>