Czarny lakier samochodowy – moda czy luksus?

Opublikowane przez na paź 18, 2016 w Blog | 0 komentarzy

Czarna limuzyna to synonim luksusu i najwyższego komfortu – najbardziej elitarne samochody dla VIP-ów i przedstawicieli rządu zwykle malowane są na elegancki, czarny kolor. Czy jednak taki lakier będzie też dobrym wyborem dla posiadaczy mniej reprezentacyjnych pojazdów?

czarny lakier samochodowy

Warsztat blacharski Warszawa – czy warto inwestować w czarny lakier samochodowy?

Wybór koloru lakieru jest zwykle dyktowany kwestiami estetycznymi i najważniejszym kryterium bywa tutaj po prostu gust właściciela auta. Jednakże warto przyjrzeć się też walorom funkcjonalnym konkretnego lakieru. Po pierwsze warto pamiętać, że czarny lakier najlepiej wygląda na pojazdach o dużych gabarytach – ciemna powłoka lakiernicza sprawia, że samochód optycznie wydaje się być nieco mniejszy i kompaktowe auta niezbyt zyskują na takiej decyzji. Czarny lakier doskonale prezentuje się na samochodach sportowych z drapieżną sylwetką i mocno wyciągniętą maską oraz samochodach terenowych o wysokim zawieszeniu i na masywnych SUV-ach. Rodzinne samochody i miejskie auta z nadwoziem hatchback raczej nie są stworzone do malowania ich w ciemne kolory – często w takiej odsłonie wyglądają one wręcz groteskowo. Wszystko zależy jednak od konkretnego modelu samochodu – niektóre klasyczne pojazdy o niedużych rozmiarach są wyjątkami potwierdzającymi regułę. Estetyka to jednak nie wszystko – czarny lakier wymaga bowiem sporej uwagi posiadacza.

Tani lakiernik Warszawa – czarny lakier w praktyce

Miłośników czarnego lakieru jest wielu i zgodnie przyznają, że wygląda on imponująco. Nie ukrywają też jednak, że czarny lakier wymaga częstego mycia i pielęgnacji. Ciemna powłoka ma to do siebie, że szybko pokrywa się widoczną z daleka warstwą kurzu i pyłu. Czasami wystarczy przejechać kilkanaście kilometrów, aby świeżo umyty samochód przestał pięknie błyszczeć. Lepiej widoczne są też wszelkie ewentualne rysy. Czarny lakier to zatem dobry wybór dla osób, które nie boją się częstych wizyt w myjni i są w stanie poświęcić wystarczająco dużo czasu na czyszczenie i polerowanie swojego samochodu. W codziennym użytkowaniu jasne lakiery są znacznie bardziej praktyczne – gdy nie zależy nam na elitarnym i bardzo eleganckim charakterze auta lepiej zdecydować się na modny beż, nieśmiertelną czerwień lub stylową karoserię w kolorze srebrnym.

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>