Co zdradza naprawę lakierniczą auta?

Opublikowane przez na cze 30, 2016 w Blog | 0 komentarzy

Co zdradza naprawę lakierniczą auta?

Znalazłeś w komisie używanych aut pojazd swoich marzeń, ale masz poważne wątpliwości co do zapewnień o idealnym stanie lakieru? Zanim dokonasz zakupu, sprawdź ten pojazd – być może ma za sobą kilka wizyt u blacharza lub lakiernika! Co powinno Cię zaalarmować i jakie oznaki mogą zdradzać naprawę lakierniczą auta?

Dziś bardzo trudne jest takie polakierowanie mocno rozbitego samochodu, by nie zostawić na nim żadnych śladów. Chropowata krawędź blachy, różnica koloru karoserii w poszczególnych miejscach, ślady po odkręcanych elementach na śrubach – to tylko niektóre oznaki tego, że auto mogło ulec wypadkowi, a uszkodzenia zostały naprawione u blacharza lub lakiernika. Z jednej strony grubsza warstwa lakieru jest w stanie zapewnić lepszą ochronę przeciw korozji czy zadrapaniom, ale jednocześnie może być alarmującym sygnałem – być może auto było poważnie uszkodzone, a nierówna powłoka wynika z konieczności naprawy?

naprawa lakiernicza auta

Lakiernik Warszawa ceny – dlaczego warto skorzystać z usług lakiernika?

Grubość warstw można sprawdzić samodzielnie za pomocą specjalnego miernika, ale nawet jeśli otrzymamy konkretny wynik, możemy nie mieć stuprocentowej pewności, czy auto rzeczywiście jest bezwypadkowe. O ile kilkuprocentowe różnice nie powinny niepokoić, to większe już tak: na pierwszy rzut oka trudno jest ocenić stan karoserii. Co więcej, grubość karoserii należy sprawdzić w kilku miejscach, np. na dachu, nadkolach, tylnych drzwiach lub błotnikach; warto też pamiętać, że inne normy obowiązują dla stali, a inne dla aluminium czy plastiku.

W takiej sytuacji najlepiej jest udać się do zakładu blacharsko-lakierniczego i sprawdzić, czy wybrany w komisie samochód jest godny zainteresowania. Przy powierzchownych oględzinach trudno jest cokolwiek stwierdzić, a specjaliści w dziedzinie motoryzacji sprawdzą pojazd pod każdym względem. Ich doświadczenie momentalnie pozwoli podjąć decyzję co do zakupu: lakiernik Warszawa jest najlepszym miejscem, by sprawdzić przyszłe auto!

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>